FW-04-04-F-D-474-078
Part Number:
FW-04-04-F-D-474-078
Description:
CONN HDR 8POS 0.05 STACK T/H
Length - Overall Pin :
0.642" (16.307mm)
Length - Post (Mating) :
0.078" (1.981mm)
Length - Stack Height :
0.474" (12.040mm)
Length - Tail :
0.090" (2.286mm)
Mounting Type :
Through Hole
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)