FW-08-03-F-D-221-170
Part Number:
FW-08-03-F-D-221-170
Description:
CONN HDR 16POS 0.05 STACK SMD
Length - Overall Pin :
0.391" (9.931mm)
Length - Post (Mating) :
0.170" (4.318mm)
Length - Stack Height :
0.221" (5.613mm)
Length - Tail :
Mounting Type :
Surface Mount
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)