FW-05-05-G-D-533-066
Part Number:
FW-05-05-G-D-533-066
Description:
CONN HDR 10POS 0.05 STACK SMD
Length - Overall Pin :
0.599" (15.215mm)
Length - Post (Mating) :
0.066" (1.676mm)
Length - Stack Height :
0.533" (13.538mm)
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)