FW-05-03-F-D-282-070
Part Number:
FW-05-03-F-D-282-070
Description:
CONN HDR 10POS 0.05 STACK SMD
Length - Overall Pin :
0.352" (8.941mm)
Length - Post (Mating) :
0.070" (1.778mm)
Length - Stack Height :
0.282" (7.163mm)
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)