FW-05-05-F-D-411-146
Part Number:
FW-05-05-F-D-411-146
Description:
CONN HDR 10POS 0.05 STACK SMD
Length - Overall Pin :
0.557" (14.148mm)
Length - Post (Mating) :
0.146" (3.708mm)
Length - Stack Height :
0.411" (10.439mm)
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)