HDWM-32-58-S-D-550-SM-LC
Part Number:
HDWM-32-58-S-D-550-SM-LC
Description:
CONN HDR 64POS 0.05 STACK SMD
30.0µin (0.76µm)
Length - Overall Pin :
0.985" (25.019mm)
Length - Post (Mating) :
0.435" (11.049mm)
Length - Stack Height :
0.550" (13.970mm)
Number of Positions :
64
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)