FW-02-04-F-D-338-354
Part Number:
FW-02-04-F-D-338-354
Description:
CONN HDR 4POS 0.05 STACK T/H
Length - Overall Pin :
0.782" (19.863mm)
Length - Post (Mating) :
0.354" (8.992mm)
Length - Stack Height :
0.338" (8.585mm)
Length - Tail :
0.090" (2.286mm)
Mounting Type :
Through Hole
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)