HDWM-36-55-G-D-472-SM
Part Number:
HDWM-36-55-G-D-472-SM
Description:
CONN HDR 72POS 0.05 STACK SMD
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
0.812" (20.625mm)
Length - Post (Mating) :
0.340" (8.636mm)
Length - Stack Height :
0.472" (11.989mm)
Number of Positions :
72
Number of Rows :
2
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Product Status :
Active
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)