FW-07-05-F-D-248-427
Part Number:
FW-07-05-F-D-248-427
Description:
CONN HDR 14POS 0.05 STACK SMD
Length - Overall Pin :
0.675" (17.145mm)
Length - Post (Mating) :
0.427" (10.846mm)
Length - Stack Height :
0.248" (6.300mm)
Length - Tail :
Mounting Type :
Surface Mount
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)