FW-06-01-F-D-104-130
Part Number:
FW-06-01-F-D-104-130
Description:
CONN HDR 12POS 0.05 STACK T/H
Length - Overall Pin :
0.279" (7.087mm)
Length - Post (Mating) :
0.130" (3.302mm)
Length - Stack Height :
0.104" (2.642mm)
Length - Tail :
0.045" (1.143mm)
Mounting Type :
Through Hole
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)