FW-07-04-F-D-568-141
Part Number:
FW-07-04-F-D-568-141
Description:
CONN HDR 14POS 0.05 STACK T/H
Length - Overall Pin :
0.799" (20.295mm)
Length - Post (Mating) :
0.141" (3.581mm)
Length - Stack Height :
0.568" (14.427mm)
Length - Tail :
0.090" (2.286mm)
Mounting Type :
Through Hole
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)