FW-08-04-F-D-394-225
Part Number:
FW-08-04-F-D-394-225
Description:
CONN HDR 16POS 0.05 STACK T/H
3.00µin (0.076µm)
Length - Overall Pin :
0.709" (18.009mm)
Length - Post (Mating) :
0.225" (5.715mm)
Length - Stack Height :
0.394" (10.008mm)
Length - Tail :
0.090" (2.286mm)
Mounting Type :
Through Hole
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)