FW-03-05-F-D-394-197
Part Number:
FW-03-05-F-D-394-197
Description:
CONN HDR 6POS 0.05 STACK SMD
3.00µin (0.076µm)
Length - Overall Pin :
0.591" (15.011mm)
Length - Post (Mating) :
0.197" (5.004mm)
Length - Stack Height :
0.394" (10.008mm)
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)