FW-07-05-F-D-348-078-A
Part Number:
FW-07-05-F-D-348-078-A
Description:
CONN HDR 14POS 0.05 STACK SMD
Length - Overall Pin :
0.426" (10.820mm)
Length - Post (Mating) :
0.078" (1.981mm)
Length - Stack Height :
0.348" (8.839mm)
Length - Tail :
Mounting Type :
Surface Mount
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)