FW-07-05-F-D-374-120
Part Number:
FW-07-05-F-D-374-120
Description:
CONN HDR 14POS 0.05 STACK SMD
Length - Overall Pin :
0.494" (12.548mm)
Length - Post (Mating) :
0.120" (3.048mm)
Length - Stack Height :
0.374" (9.500mm)
Length - Tail :
Mounting Type :
Surface Mount
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)