FW-09-03-G-D-188-156
Part Number:
FW-09-03-G-D-188-156
Description:
CONN HDR 18POS 0.05 STACK SMD
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
0.344" (8.738mm)
Length - Post (Mating) :
0.156" (3.962mm)
Length - Stack Height :
0.188" (4.775mm)
Length - Tail :
Mounting Type :
Surface Mount
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)