FW-07-05-F-D-594-081
Part Number:
FW-07-05-F-D-594-081
Description:
CONN HDR 14POS 0.05 STACK SMD
3.00µin (0.076µm)
Length - Overall Pin :
0.675" (17.145mm)
Length - Post (Mating) :
0.081" (2.057mm)
Length - Stack Height :
0.594" (15.088mm)
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)