FW-10-05-L-D-601-074-EP-A-P
Part Number:
FW-10-05-L-D-601-074-EP-A-P
Description:
CONN HDR 20POS 0.05 STACK SMD
Length - Overall Pin :
0.675" (17.145mm)
Length - Post (Mating) :
0.074" (1.880mm)
Length - Stack Height :
0.601" (15.265mm)
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)