FW-09-03-G-D-317-065-EP-A
Part Number:
FW-09-03-G-D-317-065-EP-A
Description:
CONN HDR 18POS 0.05 STACK SMD
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
0.382" (9.703mm)
Length - Post (Mating) :
0.065" (1.651mm)
Length - Stack Height :
0.317" (8.052mm)
Length - Tail :
Mounting Type :
Surface Mount
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)