FW-07-05-G-D-359-075-P
Part Number:
FW-07-05-G-D-359-075-P
Description:
CONN HDR 14POS 0.05 STACK SMD
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
0.434" (11.024mm)
Length - Post (Mating) :
0.075" (1.905mm)
Length - Stack Height :
0.359" (9.119mm)
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)