FW-10-03-F-D-146-173
Part Number:
FW-10-03-F-D-146-173
Description:
CONN HDR 20POS 0.05 STACK SMD
3.00µin (0.076µm)
Length - Overall Pin :
0.319" (8.103mm)
Length - Post (Mating) :
0.173" (4.394mm)
Length - Stack Height :
0.146" (3.708mm)
Length - Tail :
Mounting Type :
Surface Mount
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)