FW-10-03-F-D-187-160
Part Number:
FW-10-03-F-D-187-160
Description:
CONN HDR 20POS 0.05 STACK SMD
3.00µin (0.076µm)
Length - Overall Pin :
0.347" (8.814mm)
Length - Post (Mating) :
0.160" (4.064mm)
Length - Stack Height :
0.187" (4.750mm)
Length - Tail :
Mounting Type :
Surface Mount
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)