FW-05-04-F-D-215-118
Part Number:
FW-05-04-F-D-215-118
Description:
CONN HDR 10POS 0.05 STACK T/H
3.00µin (0.076µm)
Length - Overall Pin :
0.423" (10.744mm)
Length - Post (Mating) :
0.118" (2.997mm)
Length - Stack Height :
0.215" (5.461mm)
Length - Tail :
0.090" (2.286mm)
Mounting Type :
Through Hole
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)