FW-10-05-F-D-361-075-A
Part Number:
FW-10-05-F-D-361-075-A
Description:
CONN HDR 20POS 0.05 STACK SMD
3.00µin (0.076µm)
Length - Overall Pin :
0.436" (11.074mm)
Length - Post (Mating) :
0.075" (1.905mm)
Length - Stack Height :
0.361" (9.169mm)
Length - Tail :
Mounting Type :
Surface Mount
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)