FW-13-03-L-D-253-065-A-P
Part Number:
FW-13-03-L-D-253-065-A-P
Description:
CONN HDR 26POS 0.05 STACK SMD
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
0.318" (8.077mm)
Length - Post (Mating) :
0.065" (1.651mm)
Length - Stack Height :
0.253" (6.426mm)
Length - Tail :
Mounting Type :
Surface Mount
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)