FW-10-05-F-D-438-075-A
Part Number:
FW-10-05-F-D-438-075-A
Description:
CONN HDR 20POS 0.05 STACK SMD
3.00µin (0.076µm)
Length - Overall Pin :
0.513" (13.030mm)
Length - Post (Mating) :
0.075" (1.905mm)
Length - Stack Height :
0.438" (11.125mm)
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)