FW-13-04-F-D-169-160
Part Number:
FW-13-04-F-D-169-160
Description:
CONN HDR 26POS 0.05 STACK T/H
3.00µin (0.076µm)
Length - Overall Pin :
0.419" (10.643mm)
Length - Post (Mating) :
0.160" (4.064mm)
Length - Stack Height :
0.169" (4.293mm)
Length - Tail :
0.090" (2.286mm)
Mounting Type :
Through Hole
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)