FW-09-05-F-D-497-170-A
Part Number:
FW-09-05-F-D-497-170-A
Description:
CONN HDR 18POS 0.05 STACK SMD
3.00µin (0.076µm)
Length - Overall Pin :
0.667" (16.942mm)
Length - Post (Mating) :
0.170" (4.318mm)
Length - Stack Height :
0.497" (12.624mm)
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)