FW-14-05-F-D-470-114
Part Number:
FW-14-05-F-D-470-114
Description:
CONN HDR 28POS 0.05 STACK SMD
3.00µin (0.076µm)
Length - Overall Pin :
0.584" (14.834mm)
Length - Post (Mating) :
0.114" (2.896mm)
Length - Stack Height :
0.470" (11.938mm)
Length - Tail :
Mounting Type :
Surface Mount
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)