FW-10-05-F-D-248-164
Part Number:
FW-10-05-F-D-248-164
Description:
CONN HDR 20POS 0.05 STACK SMD
3.00µin (0.076µm)
Length - Overall Pin :
0.412" (10.465mm)
Length - Post (Mating) :
0.164" (4.166mm)
Length - Stack Height :
0.248" (6.300mm)
Length - Tail :
Mounting Type :
Surface Mount
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)