FW-10-03-G-D-282-075-EP
Part Number:
FW-10-03-G-D-282-075-EP
Description:
CONN HDR 20POS 0.05 STACK SMD
Length - Overall Pin :
0.357" (9.068mm)
Length - Post (Mating) :
0.075" (1.905mm)
Length - Stack Height :
0.282" (7.163mm)
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)