FW-10-05-F-D-457-100-A
Part Number:
FW-10-05-F-D-457-100-A
Description:
CONN HDR 20POS 0.05 STACK SMD
3.00µin (0.076µm)
Length - Overall Pin :
0.557" (14.148mm)
Length - Post (Mating) :
0.100" (2.540mm)
Length - Stack Height :
0.457" (11.608mm)
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)