FW-12-04-F-D-555-091
Part Number:
FW-12-04-F-D-555-091
Description:
CONN HDR 24POS 0.05 STACK T/H
Length - Overall Pin :
0.736" (18.694mm)
Length - Post (Mating) :
0.091" (2.311mm)
Length - Stack Height :
0.555" (14.097mm)
Length - Tail :
0.090" (2.286mm)
Mounting Type :
Through Hole
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)