FW-07-02-F-D-354-065
Part Number:
FW-07-02-F-D-354-065
Description:
CONN HDR 14POS 0.05 STACK T/H
Length - Overall Pin :
0.494" (12.548mm)
Length - Post (Mating) :
0.065" (1.651mm)
Length - Stack Height :
0.354" (8.992mm)
Length - Tail :
0.075" (1.905mm)
Mounting Type :
Through Hole
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)