FW-10-05-F-D-513-150
Part Number:
FW-10-05-F-D-513-150
Description:
CONN HDR 20POS 0.05 STACK SMD
3.00µin (0.076µm)
Length - Overall Pin :
0.663" (16.840mm)
Length - Post (Mating) :
0.150" (3.810mm)
Length - Stack Height :
0.513" (13.030mm)
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)