FW-10-05-F-D-575-066
Part Number:
FW-10-05-F-D-575-066
Description:
CONN HDR 20POS 0.05 STACK SMD
3.00µin (0.076µm)
Length - Overall Pin :
0.641" (16.281mm)
Length - Post (Mating) :
0.066" (1.676mm)
Length - Stack Height :
0.575" (14.605mm)
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)