FW-12-04-F-D-116-124
Part Number:
FW-12-04-F-D-116-124
Description:
CONN HDR 24POS 0.05 STACK T/H
3.00µin (0.076µm)
Length - Overall Pin :
0.330" (8.382mm)
Length - Post (Mating) :
0.124" (3.150mm)
Length - Stack Height :
0.116" (2.946mm)
Length - Tail :
0.090" (2.286mm)
Mounting Type :
Through Hole
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)