FW-12-05-F-D-333-079-A
Part Number:
FW-12-05-F-D-333-079-A
Description:
CONN HDR 24POS 0.05 STACK SMD
Length - Overall Pin :
0.412" (10.465mm)
Length - Post (Mating) :
0.079" (2.007mm)
Length - Stack Height :
0.333" (8.458mm)
Length - Tail :
Mounting Type :
Surface Mount
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)