FW-11-05-F-D-444-072-A
Part Number:
FW-11-05-F-D-444-072-A
Description:
CONN HDR 22POS 0.05 STACK SMD
3.00µin (0.076µm)
Length - Overall Pin :
0.516" (13.106mm)
Length - Post (Mating) :
0.072" (1.829mm)
Length - Stack Height :
0.444" (11.278mm)
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)