FW-11-05-G-D-411-098-A-P
Part Number:
FW-11-05-G-D-411-098-A-P
Description:
CONN HDR 22POS 0.05 STACK SMD
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
0.509" (12.929mm)
Length - Post (Mating) :
0.098" (2.489mm)
Length - Stack Height :
0.411" (10.439mm)
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)