FW-20-04-F-D-076-141
Part Number:
FW-20-04-F-D-076-141
Description:
CONN HDR 40POS 0.05 STACK T/H
3.00µin (0.076µm)
Length - Overall Pin :
0.307" (7.798mm)
Length - Post (Mating) :
0.141" (3.581mm)
Length - Stack Height :
0.076" (1.930mm)
Length - Tail :
0.090" (2.286mm)
Mounting Type :
Through Hole
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)