FW-12-05-F-D-521-090
Part Number:
FW-12-05-F-D-521-090
Description:
CONN HDR 24POS 0.05 STACK SMD
Length - Overall Pin :
0.611" (15.519mm)
Length - Post (Mating) :
0.090" (2.286mm)
Length - Stack Height :
0.521" (13.233mm)
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)