FW-20-02-F-D-598-125
Part Number:
FW-20-02-F-D-598-125
Description:
CONN HDR 40POS 0.05 STACK T/H
3.00µin (0.076µm)
Length - Overall Pin :
0.798" (20.269mm)
Length - Post (Mating) :
0.125" (3.175mm)
Length - Stack Height :
0.598" (15.189mm)
Length - Tail :
0.075" (1.905mm)
Mounting Type :
Through Hole
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)