FW-20-05-F-D-383-078
Part Number:
FW-20-05-F-D-383-078
Description:
CONN HDR 40POS 0.05 STACK SMD
3.00µin (0.076µm)
Length - Overall Pin :
0.461" (11.709mm)
Length - Post (Mating) :
0.078" (1.981mm)
Length - Stack Height :
0.383" (9.728mm)
Length - Tail :
Mounting Type :
Surface Mount
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)