FW-15-05-F-D-393-196
Part Number:
FW-15-05-F-D-393-196
Description:
CONN HDR 30POS 0.05 STACK SMD
Length - Overall Pin :
0.589" (14.961mm)
Length - Post (Mating) :
0.196" (4.978mm)
Length - Stack Height :
0.393" (9.982mm)
Length - Tail :
Mounting Type :
Surface Mount
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)