FW-15-02-F-D-600-118
Part Number:
FW-15-02-F-D-600-118
Description:
CONN HDR 30POS 0.05 STACK T/H
3.00µin (0.076µm)
Length - Overall Pin :
0.793" (20.142mm)
Length - Post (Mating) :
0.118" (2.997mm)
Length - Stack Height :
0.600" (15.240mm)
Length - Tail :
0.075" (1.905mm)
Mounting Type :
Through Hole
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)