FW-20-05-F-D-386-118-P
Part Number:
FW-20-05-F-D-386-118-P
Description:
CONN HDR 40POS 0.05 STACK SMD
3.00µin (0.076µm)
Length - Overall Pin :
0.504" (12.802mm)
Length - Post (Mating) :
0.118" (2.997mm)
Length - Stack Height :
0.386" (9.804mm)
Length - Tail :
Mounting Type :
Surface Mount
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)