FW-10-04-F-D-214-170
Part Number:
FW-10-04-F-D-214-170
Description:
CONN HDR 20POS 0.05 STACK T/H
3.00µin (0.076µm)
Length - Overall Pin :
0.474" (12.040mm)
Length - Post (Mating) :
0.170" (4.318mm)
Length - Stack Height :
0.214" (5.436mm)
Length - Tail :
0.090" (2.286mm)
Mounting Type :
Through Hole
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)