FW-10-04-F-D-348-117
Part Number:
FW-10-04-F-D-348-117
Description:
CONN HDR 20POS 0.05 STACK T/H
3.00µin (0.076µm)
Length - Overall Pin :
0.555" (14.097mm)
Length - Post (Mating) :
0.117" (2.972mm)
Length - Stack Height :
0.348" (8.839mm)
Length - Tail :
0.090" (2.286mm)
Mounting Type :
Through Hole
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)