FW-10-04-F-D-418-120
Part Number:
FW-10-04-F-D-418-120
Description:
CONN HDR 20POS 0.05 STACK T/H
3.00µin (0.076µm)
Length - Overall Pin :
0.628" (15.951mm)
Length - Post (Mating) :
0.120" (3.048mm)
Length - Stack Height :
0.418" (10.617mm)
Length - Tail :
0.090" (2.286mm)
Mounting Type :
Through Hole
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)